160 Lat tradycji

1845 – Rolnik Jan Błaszkiewicz wypieka pierwszą partię chleba i sprzedaje go sąsiadom i innym mieszkańcom wsi Strusiny. Syn Józef przejmuje po nim rodzinny interes i zapoczątkowuję tradycję

1865 –  Po raz pierwszy w dokumentach Katedry Tarnowskiej pojawia się wzmianka o Józefie Błaszkiewiczu, piekarzu, właścicielu piekarni.

1885 – Syn Józefa  Jan wydzierżawia od jednego z mieszkańców Strusiny małą przydomową piekarnię a następnie buduje swój zakład mieszczący się do dzisiaj przy ul. Kościuszki w Tarnowie.

1885 – Jan Błaszkiewicz jest m.in. przełożonym tarnowskiego cechu. Po śmierci Jana piekarnię prowadzi jego żona Stefania wraz z bratem zmarłego Jana Szymonem Błaszkiewiczem, za którego wychodzi za mąż. Po nich zakład piekarniczy przejmuje syn Zbigniew, późniejszy  – Mistrz Piekarski.

1944 – Zakład piekarniczy Błaszkiewiczów w czasie II wojny stanowi ważną siedzibę AK.

1947 – Piekarnia mieszcząca się koło domu rodzinnego zostaje zabrana Błaszkiewiczom przez państwo komunistyczne. Zmusza to Zbigniewa Błaszkiewicza do założenia drugiej piekarni, która przez  lata mieści się na tarnowskiej Kapłanówce.

1951 – Po czterech latach zarekwirowany zakład powraca do właścicieli.  Zbigniew nazywa swoją piekarnię „STRUSINIANKA”.

1979 – W roku 1979 Zbigniew przekazuję piekarnię swojemu synowi Janowi a w roku 1983 zakład przejmuje Marek – drugi syn Zbigniewa

1989… – Od  tego roku Marek rozpoczyna intensywną rozbudowę i modernizację zakładu: kupuje nowoczesne piece,  maszyny i inwestuje w nowe technologie a także otwiera nowe sklepy firmowe. Obecnie firma ma status Spółki z o.o. i stale się rozwija.

PRODUKCJA

Jedną z najważniejszych cech, dzięki którym Zakład mógł przetrwać i tak znakomicie się rozwijać jest wyjątkowa pasja, zaangażowanie i poświęcenie, z jakim kolejni właściciele kierowali firmą.

Dzięki temu, kiedy po 1989 roku sytuacja zaczęła sprzyjać młodym, kreatywnym przedsiębiorcom, Marek Błaszkiewicz unowocześnił linię produkcyjną i znacznie poszerzył asortyment oferowanego pieczywa.